  • UB3C-68RF1
UB3C-68RF1
advertisement
Manufacturer No:
UB3C-68RF1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-UB3C-68RF1
Package:
Axial
Datasheet:
UB3C-68RF1
Description:
68Ohms, 3W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UB3C-68RF1
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    UB
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.157Diax0.350L 4.00mmx8.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    68Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Length
    8.89mm