  • UB5C-560RF8
UB5C-560RF8
advertisement
Manufacturer No:
UB5C-560RF8
HK JDW NO:
676-UB5C-560RF8
Datasheet:
UB5C-560RF8
Description:
560Ohms, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
UB5C-560RF8
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.500L 6.40mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    560Ohms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Length
    12.7mm