  • UBT2D101MHD8TN
UBT2D101MHD8TN
advertisement
Manufacturer No:
UBT2D101MHD8TN
HK JDW NO:
555-UBT2D101MHD8TN
Description:
UBT 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.630Dia 16.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UBT2D101MHD8TN
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Automotive
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    329mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    493.5mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm