  • UCA2D330MHD1TO
UCA2D330MHD1TO
advertisement
Manufacturer No:
UCA2D330MHD1TO
HK JDW NO:
555-UCA2D330MHD1TO
Datasheet:
UCA2D330MHD1TO
Description:
UCA 33μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 600mA 0.492Dia 12.50mm -25°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 97
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UCA2D330MHD1TO
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    600mA
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    300mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    600mA @ 100kHz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm
  • Length
    20mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C