  • UDZVFHTE-172.2B
UDZVFHTE-172.2B
advertisement
Manufacturer No:
UDZVFHTE-172.2B
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-UDZVFHTE-172.2B
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
UDZVFHTE-172.2B
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UDZVFHTE-172.2B
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    SC-90, SOD-323F
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Tolerance
    ±4.32%
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • HTS Code
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Terminal Form
    FLAT
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    120μA @ 700mV
  • Impedance-Max
    100Ohm
  • Reference Voltage
    2.2V
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    2.2V
  • Zener Voltage
    2.2V
  • Voltage Tol-Max
    4.1%
  • Working Test Current
    5mA