  • UF12A12-BTHR-T1
UF12A12-BTHR-T1
advertisement
Manufacturer No:
UF12A12-BTHR-T1
HK JDW NO:
528-UF12A12-BTHR-T1
Package:
Datasheet:
UF12A12-BTHR-T1
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM
Step5Bar-code shipping tag
UF12A12-BTHR-T1
  • Weight
    1.168lbs 530g
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Feature
    Thermal Overload Protector (TOP)
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Terminals
  • Power (Watts)
    12.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.160A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • Static Pressure
    0.350 in H2O (87.2 Pa)