  • UF12A12-SWHR
UF12A12-SWHR
advertisement
Manufacturer No:
UF12A12-SWHR
HK JDW NO:
528-UF12A12-SWHR
Package:
Datasheet:
UF12A12-SWHR
Description:
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
UF12A12-SWHR
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    Square - 120mm Lx120mm H
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    12.00W
  • Voltage - Rated
    115VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.160A
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 25°C
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Static Pressure
    0.350 in H2O (87.2 Pa)
  • Width
    38.00mm