  • UFW1A682MHD1TN
UFW1A682MHD1TN
advertisement
Manufacturer No:
UFW1A682MHD1TN
HK JDW NO:
555-UFW1A682MHD1TN
Description:
UFW 6800μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 2.15A 0.630Dia 16.00mm -40°C~85°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 225
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UFW1A682MHD1TN
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Audio
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    6800μF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    2.04mA
  • Ripple Current
    2.15A
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.24
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.15A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.4725A @ 10kHz
  • Diameter
    16mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm
  • Length
    25mm