  • UFW1E222MHD1TO
UFW1E222MHD1TO
advertisement
Manufacturer No:
UFW1E222MHD1TO
HK JDW NO:
555-UFW1E222MHD1TO
Description:
UFW 2200μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 1.55A 0.492Dia 12.50mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1697
Step5Bar-code shipping tag
UFW1E222MHD1TO
  • Ripple Current
    1.55A
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.55A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.7825A @ 10kHz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm
  • Length
    25mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    Audio
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    1.65mA