  • UFW1H220MDD1TD
UFW1H220MDD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UFW1H220MDD1TD
HK JDW NO:
555-UFW1H220MDD1TD
Description:
UFW 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 95mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 9910
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UFW1H220MDD1TD
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.033mA
  • Ripple Current
    95mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    95mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    190mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.12 %