  • UFW2A2R2MDD1TA
UFW2A2R2MDD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UFW2A2R2MDD1TA
HK JDW NO:
555-UFW2A2R2MDD1TA
Description:
UFW 2.2μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 30mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UFW2A2R2MDD1TA
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Audio
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.0066mA
  • Ripple Current
    30mA
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Ripple Current @ Low Frequency
    30mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    60mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm