  • UHD1E821MPD
UHD1E821MPD
advertisement
Manufacturer No:
UHD1E821MPD
HK JDW NO:
555-UHD1E821MPD
Description:
UHD 820μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.15A 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2507
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UHD1E821MPD
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    820μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TAPE
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    205μA
  • Ripple Current
    2.15A
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Impedance
    22mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.613A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.15A @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.14 %
  • Diameter
    10mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm