  • UHP-500-36
UHP-500-36
advertisement
Manufacturer No:
UHP-500-36
HK JDW NO:
495-UHP-500-36
Package:
Datasheet:
UHP-500-36
Description:
Quantity:
In Stock : 9
Step5Bar-code shipping tag
UHP-500-36
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    UHP-500 (500W)
  • Size / Dimension
    9.13Lx3.19W x 1.22 H 232.0mmx81.0mmx31.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power (Watts)
    500W
  • Approval Agency
    CB, CCC, CE, cURus, EAC, TUV
  • Efficiency
    95%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Output 1
    36V
  • Current - Output (Max)
    13.9A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 127V~370VDC
  • Output Power
    500.4W