  • UKL1H6R8MDD1TA
UKL1H6R8MDD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UKL1H6R8MDD1TA
HK JDW NO:
555-UKL1H6R8MDD1TA
Description:
UKL 6.8μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UKL1H6R8MDD1TA
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    55mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    110mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm