  • UKL1V680MPDANA
UKL1V680MPDANA
advertisement
Manufacturer No:
UKL1V680MPDANA
HK JDW NO:
555-UKL1V680MPDANA
Description:
UKL 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 230mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UKL1V680MPDANA
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Terminal Pitch
    3.5mm
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.00476mA
  • Ripple Current
    230mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Ripple Current @ Low Frequency
    230mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    460mA @ 10kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm