  • UKL2AR22KDD
UKL2AR22KDD
advertisement
Manufacturer No:
UKL2AR22KDD
HK JDW NO:
555-UKL2AR22KDD
Datasheet:
UKL2AR22KDD
Description:
UKL 0.22μF Capacitor ±10% Bulk Through Hole 4.7mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2319
Step5Bar-code shipping tag
UKL2AR22KDD
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.0002mA
  • Ripple Current
    4.7mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.7mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    9.4mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.07 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TAPE
  • Lead Pitch
    2mm