  • UKT1H220MDD1TD
UKT1H220MDD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UKT1H220MDD1TD
HK JDW NO:
555-UKT1H220MDD1TD
Description:
UKT 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 68mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C 2.0066mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 17227
Step5Bar-code shipping tag
UKT1H220MDD1TD
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    68mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    68mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    136mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm