  • UKW1A471MED1TD
UKW1A471MED1TD
advertisement
Manufacturer No:
UKW1A471MED1TD
HK JDW NO:
555-UKW1A471MED1TD
Description:
UKW 470μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 330mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~85°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2000
Step5Bar-code shipping tag
UKW1A471MED1TD
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    330mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    330mA @ 120Hz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm