  • UKW1V330MDD
UKW1V330MDD
advertisement
Manufacturer No:
UKW1V330MDD
HK JDW NO:
555-UKW1V330MDD
Description:
UKW 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 105mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1403
Step5Bar-code shipping tag
UKW1V330MDD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.03465mA
  • Ripple Current
    105mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    105mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    210mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.14 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm