  • ULD1C470MDD
ULD1C470MDD
advertisement
Manufacturer No:
ULD1C470MDD
Manufacturer:
Nichicon
HK JDW NO:
555-ULD1C470MDD
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
ULD 47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.197Dia 5.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 5844
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ULD1C470MDD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ULD
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    91mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    130mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm