  • ULD2D5R6MPD6TD
ULD2D5R6MPD6TD
advertisement
Manufacturer No:
ULD2D5R6MPD6TD
HK JDW NO:
555-ULD2D5R6MPD6TD
Datasheet:
ULD2D5R6MPD6TD
Description:
ULD 5.6μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 56mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
ULD2D5R6MPD6TD
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ULD
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    5.6μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    200V
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    100μA
  • Ripple Current
    56mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    56mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    112mA @ 100kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm