  • ULP275-0030-2
ULP275-0030-2
advertisement
Manufacturer No:
ULP275-0030-2
HK JDW NO:
266-ULP275-0030-2
Package:
Datasheet:
ULP275-0030-2
Description:
ULTRA LOW PROFILE 0.75IN HEIGHT
Step5Bar-code shipping tag
ULP275-0030-2
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    ULP275 (275W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx3.50W x 0.75 H 127.0mmx88.9mmx19.1mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Standby Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    160W 275W Forced Air
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    30V
  • Current - Output (Max)
    5.33A
  • Voltage - Input
    80V~264VAC 390VDC