  • UMA1A330MDD1TE
UMA1A330MDD1TE
advertisement
Manufacturer No:
UMA1A330MDD1TE
HK JDW NO:
555-UMA1A330MDD1TE
Description:
UMA 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 41mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UMA1A330MDD1TE
    Select All
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    41mA
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%