  • UMJ107BB7103KAHT
UMJ107BB7103KAHT
advertisement
Manufacturer No:
UMJ107BB7103KAHT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-UMJ107BB7103KAHT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
UMJ107BB7103KAHT
Description:
M 10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 847
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMJ107BB7103KAHT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Multilayer
    Yes
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm
  • Thickness
    990.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V