  • UMK105CG390JVHF
UMK105CG390JVHF
advertisement
Manufacturer No:
UMK105CG390JVHF
HK JDW NO:
782-UMK105CG390JVHF
Datasheet:
UMK105CG390JVHF
Description:
M 39pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 2004
Step5Bar-code shipping tag
UMK105CG390JVHF
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm
  • Thickness
    558.8μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    M
  • Published
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm