  • UMK212BBJ475KG-T
UMK212BBJ475KG-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK212BBJ475KG-T
HK JDW NO:
782-UMK212BBJ475KG-T
Datasheet:
UMK212BBJ475KG-T
Description:
M 4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 60101
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMK212BBJ475KG-T
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm