  • UMK316BJ105ML-T
UMK316BJ105ML-T
advertisement
Manufacturer No:
UMK316BJ105ML-T
HK JDW NO:
782-UMK316BJ105ML-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
UMK316BJ105ML-T
Description:
M 1μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
UMK316BJ105ML-T
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm