  • UMS-1800-A16-G
UMS-1800-A16-G
advertisement
Manufacturer No:
UMS-1800-A16-G
Manufacturer:
RFMD
HK JDW NO:
673-UMS-1800-A16-G
Package:
16-QFN, Variant
Datasheet:
UMS-1800-A16-G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UMS-1800-A16-G
  • Package / Case
    16-QFN, Variant
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    UMS
  • Size / Dimension
    0.50 x 0.50 12.7mmx12.7mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • Subcategory
    Other Oscillators
  • Voltage - Supply
    12V
  • Supply Voltage
    12V
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Frequency
    1800MHz
  • Frequency Range
    900MHz~1800MHz
  • Operating Frequency-Min
    900MHz
  • Frequency - Cutoff or Center
    1350MHz
  • Icc Max
    32mA (Typ)
  • Phase Noise Typ (dBc/Hz)
    -100
  • 2nd Harmonic, Typ (dBc)
    -20
  • Tuning Voltage (VDC)
    0.5V~15V
  • Power (dBm)
    12.5 ±2.5
  • Pushing (MHz/V)
    1
  • Height
    0.135 3.43mm