  • UMT0G220MDD1TE
UMT0G220MDD1TE
advertisement
Manufacturer No:
UMT0G220MDD1TE
HK JDW NO:
555-UMT0G220MDD1TE
Description:
UMT 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 22mA 0.157Dia 4.00mm -55°C~105°C Polar 1.4986mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UMT0G220MDD1TE
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    1.4986mm
  • Lead Spacing
    0.059 1.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    22mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    22mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    33mA @ 10kHz
  • Diameter
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm
  • Length
    5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C