  • UNR521100L
UNR521100L
advertisement
Manufacturer No:
UNR521100L
HK JDW NO:
590-UNR521100L
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
UNR521100L
Description:
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3
Step5Bar-code shipping tag
UNR521100L
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-70, SOT-323
  • Supplier Device Package
    SMini3-G1
  • Published
    2004
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Current Rating
    100mA
  • Power - Max
    150mW
  • Transistor Type
    NPN - Pre-Biased
  • Collector Emitter Voltage (VCEO)
    250mV
  • Max Collector Current
    100mA
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    35 @ 5mA 10V
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    250mV @ 300μA, 10mA
  • Collector Emitter Breakdown Voltage
    50V
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    50V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    100mA
  • Max Breakdown Voltage
    50V
  • Frequency - Transition
    150MHz
  • Resistor - Base (R1)
    10 kOhms
  • Resistor - Emitter Base (R2)
    10 kOhms