  • UP050CH471J-KFCZ
UP050CH471J-KFCZ
advertisement
Manufacturer No:
UP050CH471J-KFCZ
HK JDW NO:
782-UP050CH471J-KFCZ
Datasheet:
UP050CH471J-KFCZ
Description:
P 470pF Ceramic Capacitor ±5% C0H 0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
UP050CH471J-KFCZ
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2012
  • Series
    P
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.126L 2.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    C0H
  • Composition
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    2.2mm
  • Length
    3.2mm