  • UP2SC-560-R
UP2SC-560-R
advertisement
Manufacturer No:
UP2SC-560-R
HK JDW NO:
3283-UP2SC-560-R
Step5Bar-code shipping tag
UP2SC-560-R
  • Tolerance
    15%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating
    900mA
  • Inductance
    56 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    900mA
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
  • Current - Saturation
    1.48A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    210mOhm
  • Height
    4.8768mm
  • Height Seated (Max)
    5.1816mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    10.0076mm