  • UPJ1H820MPD6TD
UPJ1H820MPD6TD
advertisement
Manufacturer No:
UPJ1H820MPD6TD
HK JDW NO:
555-UPJ1H820MPD6TD
Description:
UPJ 82μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 330mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UPJ1H820MPD6TD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.123mA
  • Ripple Current
    330mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    230mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    330mA @ 120Hz
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    12.5mm