  • UPJ1V271MPD1TD
UPJ1V271MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UPJ1V271MPD1TD
HK JDW NO:
555-UPJ1V271MPD1TD
Description:
UPJ 270μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 735mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1542
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPJ1V271MPD1TD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.2835mA
  • Ripple Current
    735mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Impedance
    110mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    735mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    985mA @ 10kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm
  • Length
    20mm