  • UPM1J100MDD
UPM1J100MDD
advertisement
Manufacturer No:
UPM1J100MDD
HK JDW NO:
555-UPM1J100MDD
Description:
UPM 10μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 67mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 17190
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPM1J100MDD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    63V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Ripple Current
    67mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    1.06Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    67mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    135mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.08 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm