  • UPM2E4R7MPD1TD
UPM2E4R7MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UPM2E4R7MPD1TD
HK JDW NO:
555-UPM2E4R7MPD1TD
Description:
UPM 4.7μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 60mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 12823
Step5Bar-code shipping tag
UPM2E4R7MPD1TD
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.147mA
  • Ripple Current
    60mA
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    60mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    96mA @ 10kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    15mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%