  • UPM2W100MHD
UPM2W100MHD
advertisement
Manufacturer No:
UPM2W100MHD
HK JDW NO:
555-UPM2W100MHD
Description:
UPM 10μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 90mA 0.630Dia 16.00mm -25°C~105°C Polar 7.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 6122
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPM2W100MHD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    280μA
  • Ripple Current
    90mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    90mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    144mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.25 %
  • Diameter
    16mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm