  • UPV1H150MFD
UPV1H150MFD
advertisement
Manufacturer No:
UPV1H150MFD
HK JDW NO:
555-UPV1H150MFD
Description:
UPV 15μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 145mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 623
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPV1H150MFD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    22.5μA
  • Ripple Current
    145mA
  • Impedance
    1.3Ohm
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm