  • UPW0J330MDD6TP
UPW0J330MDD6TP
advertisement
Manufacturer No:
UPW0J330MDD6TP
HK JDW NO:
555-UPW0J330MDD6TP
Description:
UPW 33μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 36mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UPW0J330MDD6TP
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    UPW
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.006237mA
  • Ripple Current
    36mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.22
  • Impedance
    950mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    36mA @ 120Hz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7mm