  • UPW1V221MPD6TA
UPW1V221MPD6TA
advertisement
Manufacturer No:
UPW1V221MPD6TA
HK JDW NO:
555-UPW1V221MPD6TA
Description:
UPW 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 474.5mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UPW1V221MPD6TA
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.231mA
  • Ripple Current
    474.5mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Impedance
    85mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    474.5mA @ 120Hz
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm
  • Length
    15mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Series
    UPW
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF