  • UPW2E220MHD1TO
UPW2E220MHD1TO
advertisement
Manufacturer No:
UPW2E220MHD1TO
HK JDW NO:
555-UPW2E220MHD1TO
Datasheet:
UPW2E220MHD1TO
Description:
UPW 22μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 155mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UPW2E220MHD1TO
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    7000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    155mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Ripple Current @ Low Frequency
    155mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    248mA @ 10kHz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm