  • USCI-100140GA
USCI-100140GA
advertisement
Manufacturer No:
USCI-100140GA
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-USCI-100140GA
Quantity:
In Stock : 4
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
USCI-100140GA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~65°C
  • Series
    USCI-PRO
  • Size / Dimension
    5.50Lx2.36W x 1.50 H 139.7mmx59.9mmx38.1mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    100W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus
  • Efficiency
    92.5%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Input (Max)
    305VAC
  • Voltage - Input (Min)
    108VAC
  • Current - Output (Max)
    1.4A
  • Voltage - Output
    47V~143V