  • USR1V220MDD1TP
USR1V220MDD1TP
advertisement
Manufacturer No:
USR1V220MDD1TP
HK JDW NO:
555-USR1V220MDD1TP
Description:
USR 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 52mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
USR1V220MDD1TP
  • Ripple Current
    52mA
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Ripple Current @ Low Frequency
    52mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    78mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.0077mA