  • UT6-7-30-F1
UT6-7-30-F1
advertisement
Manufacturer No:
UT6-7-30-F1
HK JDW NO:
478-UT6-7-30-F1
Package:
Datasheet:
Description:
THERMOELECT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UT6-7-30-F1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Published
    2004
  • Series
    UltraTEC™
  • Size / Dimension
    Square - 30.00mm Lx30.00mm W
  • Feature
    Lead Wires
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current - Max
    6A
  • Voltage - Max
    8.1V
  • Qmax @ Th
    29.0W @ 25°C
  • Delta Tmax @ Th
    70°C @ 25°C
  • Number of Stages
    1
  • Height
    3.80mm