  • UUJ2A331MRQ1MS
UUJ2A331MRQ1MS
advertisement
Manufacturer No:
UUJ2A331MRQ1MS
HK JDW NO:
555-UUJ2A331MRQ1MS
Datasheet:
UUJ2A331MRQ1MS
Description:
UUJ 330μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 500mA 0.787Dia 20.00mm -55°C~105°C Polar 8.8mm Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
UUJ2A331MRQ1MS
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.831Lx0.831W 21.10mmx21.10mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.787Dia 20.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    8.8mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lead Diameter
    1.7 mm
  • Size Code
    8383
  • Voltage
    100V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Ripple Current
    500mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Ripple Current @ Low Frequency
    500mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    750mA @ 10kHz
  • Diameter
    20mm
  • Height
    21.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.886 22.50mm
  • Length
    22.2mm
  • Width
    21.1mm