  • UUJ2D470MNQ6ZD
UUJ2D470MNQ6ZD
advertisement
Manufacturer No:
UUJ2D470MNQ6ZD
HK JDW NO:
555-UUJ2D470MNQ6ZD
Datasheet:
UUJ2D470MNQ6ZD
Description:
UUJ 47μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 270mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
UUJ2D470MNQ6ZD
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.673Lx0.673W 17.10mmx17.10mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Size Code
    6767
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.476mA
  • Ripple Current
    270mA
  • Tan Delta
    0.15
  • Ripple Current @ Low Frequency
    270mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    432mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.886 22.50mm
  • Length
    18.1mm
  • Width
    17.1mm