  • UVY2E680MHD1TN
UVY2E680MHD1TN
advertisement
Manufacturer No:
UVY2E680MHD1TN
HK JDW NO:
555-UVY2E680MHD1TN
Description:
UVY 68μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 270mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 8335
Step5Bar-code shipping tag
UVY2E680MHD1TN
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    270mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    270mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    432mA @ 10kHz
  • Diameter
    16mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm
  • Length
    25mm