  • UWD1E220MCL1GS
UWD1E220MCL1GS
advertisement
Manufacturer No:
UWD1E220MCL1GS
HK JDW NO:
555-UWD1E220MCL1GS
Datasheet:
UWD1E220MCL1GS
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 25volts 22uF 5x5.8
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
UWD1E220MCL1GS
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
    FLAT
  • Material
    Aluminium
  • Surface Mount Land Size
    0.209Lx0.209W 5.30mmx5.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    1.3mm
  • Size Code
    2121
  • Voltage
    25V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    115.5μA
  • Ripple Current
    150mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Impedance
    760mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    75mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    150mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.16 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    5.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.228 5.80mm
  • Width
    5.3mm