  • V110A5H300BL2
V110A5H300BL2
advertisement
Manufacturer No:
V110A5H300BL2
HK JDW NO:
834-V110A5H300BL2
Step5Bar-code shipping tag
V110A5H300BL2
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Series
    Maxi (300W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.20W x 0.62 H 116.8mmx55.9mmx15.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    300W
  • Max Power Dissipation
    300W
  • Base Part Number
    V110A5H300
  • Efficiency
    84.9%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    154V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    60A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    66V
  • Input Voltage-Nom
    110V
  • Height
    15.748mm
  • Width
    55.88mm