  • V150B5E200B3
V150B5E200B3
advertisement
Manufacturer No:
V150B5E200B3
HK JDW NO:
834-V150B5E200B3
Step5Bar-code shipping tag
V150B5E200B3
  • Operating Temperature
    -10°C~100°C
  • Series
    MINI (200W)
  • Size / Dimension
    2.28Lx2.20W x 0.50 H 57.9mmx55.9mmx12.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    200W
  • Additional Feature
    REMOTE SHUTDOWN
  • Max Power Dissipation
    200W
  • Approval Agency
    UL, CSA, TUV
  • Efficiency
    84.9%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Input (Max)
    200V
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    40A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    100V
  • Input Voltage-Nom
    150V
  • Height
    13.716mm
  • Width
    55.88mm